پالت های رنگی، پیشنهادی جذاب برای دکوراسیون خانه شما (پارت ۲)

رنگ گرم در دکوراسیون داخلی

پالت های رنگی، رنگ گرم

پیشنهادی جذاب برای دکوراسیون خانه شما

طیف رنگ‌های گرم، با ایجاد شادی و صمیمیت مناسب اتاق‌های بزرگ بوده. دیوارهای گل بهی شما را به استراحت و خواندم رمان مورد علاقه تان تشویق می کند. سایه طبیعی روی دیوار، میز و آباژور، توازن و آرامش ایجاد می کند. توجه کنید که چگونه سایه گرم گل بهی وسایل روی میز را به طور واحد ومنسجم نشان می دهد.

 حس بهاری و تازگی حاصل از سایه‌های طبیعی رنگ‌های سرد به خصوص سبز، به دلیل خنثی‌‌بودن آن آرامش، سکوت و برگشت به گذشته را القا می‌کند. رنگ‌های سرد، اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهند و به دلیل ایجاد حس سرما مناسب اتاق‌های کوچک و آفتاب‌گیر هستند. تمام وسایل روی میز به عنوان اجزاء جداگانه به نظر می‌رسند چون رنگ‌های سرد خطوط اصلی را تقویت می‌کنند.

بیشتر افراد هنگام دکوراسیون رنگ‌های خنثی را به دلیل انعطاف‌پذیر بودن آن‌ها به سایر رنگ‌ها ترجیح می‌دهند. دیوارهای خنثی مانند بوم نقاشی می‌مانند که می‌توانید اطراف آن را با رنگ‌ها و وسایل دلخواه تزیین کنید. رنگ‌های خنثی تصویر واضحی به جا می‌‌گذارند و هنگام فروش خانه طرفداران بیش‌تری دارند.

نکاتی برای استفاده از رنگ گرم در دکوراسیون داخلی

  • رنگ های گرم معمولا ما را یاد خورشید، ماسه، آتش و دمای گرم میندازد. این رنگها اغلب به فضای خانه شخصیت می بخشند. این رنگ ها گزینه های خوبی هستند که به یک اتاق بزرگ و خالی شکل دهید. همچنین انتخاب خوبی برای به کار گیری در کنار رنگهای خنثی می باشند.
  • استفاده از رنگهای گرم انتخاب خوبی برای فضاهای بزرگ و وسیع هستند. این رنگها باعث می شوند این فضاها گرم و صمیمی به نظر برسند.
  • از آنجایی که رنگ های گرم انرژی بخش هستند ، بهتر است آنها را در اتاق هایی نظیر اتاق خواب یا اتاق غذاخوری یا جایی که می خواهید آرام تر باشد به کار نبرید. اگر از این رنگ ها در این اتاق ها استفاده می کنید رنگ سرد غالب بر رنگ های گرم باشند.
  • رنگهای گرم معمولا برای دکورهای سنتی بیشتر به کار می آیند. اگر چنین سبکی مورد پسند شماست از رنگ های گرم و کدر بعنوان رنگهای اصلی دکور استفاده کنید.
  • برای اینکه رنگ گرم در دکوراسیون داخلی فضای اتاقی که استفاده می کنید سنگینی ایجاد نکند، بهترین کار اینست که در کنار این رنگ یک یا دو رنگ سرد به کار بگیرید. برای انتخاب رنگ سرد مورد نظر به چرخه رنگ مراجعه کنید و رنگی که در این چرخه دقیقا رو به روی رنگ گرم منتخب شما قرار می گیرد را استفاده کنید.
  • اگر شخصیت تودار و ساکتی دارید، شاید انتخاب رنگ گرم در فضای خانه شما به مقدار زیاد مناسب نباشد. چرا که این رنگ در فضا ایجاد هیجان و انرژی می کند. اگر شما شخصیت آرامی دارید احتمالا از این ترکیب خوشتان نخواهد آمد. در این صورت می توانید رنگ گرم را به صورت جانبی به کار بگیرید و رنگ سرد را رنگ اصلی و غالب در دکور استفاده کنید.

رنگ گرم در دکوراسیون داخلی

رنگ گرم در دکوراسیون داخلی

رنگ گرم در دکوراسیون داخلی

رنگ گرم در دکوراسیون داخلی

رنگ گرم در دکوراسیون داخلی

رنگ گرم در دکوراسیون داخلی

رنگ گرم در دکوراسیون داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *