فنگ شویی در دکوراسیون داخلی منازل مسکونی

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

فنگ شویی در طراحی داخلی منازل مسکونی 

به کمک فنگ شویی فضای داخلی خانه را اصلاح کنید و انرژی های مثبت را به جریان اندازید. خانه شما از این پس مظن آسایش، آرامش و نشاط خواهد بود. فنگ شویی (در لغت به معنای باد و آب) هر چیدمان محیط برای ایجاد تعادل و هماهنگی بهتر میان انرژی هایی است که ما را احاطه کرده اند. اصول فنگ شویی از چند هزار سال پیش بارها مورد تجربه قرار گرفته و هنوز با زندگی های پر اضطراب و خانه های مدرن ما مطابقت دارد.  

از نظر فنگ شویی با ایجاد تعادل میان پنج عنصر بنیادی (چوب، آتش، خاک، آهن و آب) می توان نظم لازم برای تغییر انرژی یک مکان را ایجاد کرد و با تقویت انرژی حیاتی مکان ها مانع از نشر انرژی های منفی و امواج مخرب شد. زمانی که توده های انرژی راکد را آزاد می سازیم و به آنها جهت می دهیم تا بدون محصور شدن جریان یابند در می یابیم که احساس آرامش، آسودگی و همچنین اعتماد به نفس بیشتری داریم.

         فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

همانگونه که طب سوزنی جریان انرژی را در بدن بهبود می بخشد، فنگ شویی همین عمل را در محیط پیرامون ما انجام می دهد. بنابراین شاید بهتر است دکوراسیون خانه خود را به روشی اصلاح کنیم که انرژی های مثبت راحت تر جریان یابند. ممکن است شما از طراحی نظم در خانه خود کاملا راضی باشید اما می توانید برای اصلاح و بهبود جزییات از فنگ شویی استفاده کرده و به نتایج مطلوب تری دست یابید. سعی بر این است که بدون نیاز به وارد شدن به پیچ و خم ها و اصول پیچیده فنگ شویی، با ارائه راهکارهای عملی، دکوراسیون داخلی خانه را ساماندهی کرده و با جاری ساختن انرژی های مثبت، خانه را به مکان سلامت جسم و روح تبدیل سازیم. البته مراقب باشید که در به کارگیری اصول فنگ شویی با صبر و حوصله عمل کنید و پس از انجام هر تغییر در فنگ شویی خانه، اثر آن را ارزیابی و سپس تغییر دیگری را شروع کنید. به قول چینی ها مانند جادوگری که تازه به چوب جادو رسیده است عمل نکنید.

فنگ شویی

پنج اصل کلی فنگ شویی در این زمینه عبارتند از:

۱. فنگ شویی توصیه نمی کند که قواعد آن مو به مو اجرا شود. این اصول را فقط در اتاق هایی به کار برید که فکر می کنید لازم است.

٢. به کارگیری فنگ شویی اضافه کردن اشیای ساخت چین به لوازم خانه نیست.

٣. هر وسیله شکسته، خراب و بی استفاده را بازبینی کنید و شهامت دور ریختن یا تعمیر مجدد آن را داشته باشید.

۴٫ هدایا و وسایلی را که از آنها خوشتان نمی آید در کمدهایتان انبار نکنید. کمترین ضرری که دارند این است که بیهوده فضای ارزشمند شما را ازبین می برند.

۵٫ از بی نظمی بپرهیزید، هوا را تهویه کنید و به طور مرتب خانه را نظافت کنید تا انرژی مثبت آزادانه جریان یابد.

فنگ شویی پیروی از خرافات و موهوم پرستی های چین باستان نیست، روشی زودگذر و دوره ای نیست، جادو هم نیست، بلکه هنری است ساده ، انعطاف پذیر و ملموس برای افزایش نشاط، آرامش و تعادل در زندگی روزمره که با انواع سبک های دکوراسیون سازگاری داد.

توصیه های مفید

 •  توجه ویژه به ورودی اصلی هر خانه و مجتمع مسکونی الزامی است. 
 • ورودی اصلی خانه را نباید به انبار و محل نگهداری اشیای اضافی تبدیل کرد.
فنگ شویی در دکوراسیون داخلی
                            فنگ شویی در دکوراسیون داخلی
 • آسانسور، راه پله ها و راهروی ساختمان باید روشن و از عرض کافی برخوردار باشند. دقت در کیفیت پوشش کف راهروها، پوشش دیوارها و نوع روشنایی آنها بسیار مهم است.
 •  ورودی داخلی نیز باید تا حد امکان وسیع، روشن و خلوت باشد تا انرژی چی بتواند بدون محصور شدن وارد شود و آزادانه حرکت کند.
 • بنابراین از گذاردن رخت اویز برای آویزان کردن لباس در این فضا خودداری کنید مگر این که آنها را داخل کمد یا گنجه مخصوص این کار جای دهید .
 • کفش ها نیز به همین ترتیب در جاکفشی چیده شوند.
 • اگر ورودی شما کوچک و تاریک است انرژی برای داخل شدن به بخش های مختلف خانه دچار مشکل خواهد شد. زیرا این مکان باید از روشنایی کافی برخوردار باشد.
 • در صورت امکان نصب یک لوستر با کریستال های کوچک باعث افزایش انرژی مثبت و مفید می شود اما اگر این کار با سبک دکوراسیون شما سازگاری ندارد از لامپ های هالوژن یا نور افکن های کوچک چند جهته استفاده نماید و نور را به چهار گوشه ورودی پخش نمایید.
 •  بهتر است شب ها به ویژه در زمستان چراغها روشن باشند.
 • برای این که ورودی بزرگتر و روشن تر به نظر برسد رنگ روشن و درخشانی برای دیوارهای این مکان استقبال، انتخاب کنید و باز هم توجه داشته باشید هرچه انائیه کمتر باشد این فضا آزادتر و بازتر می شود.
 • اگر ورودی کوچک است یک آینه بزرگ در این مکان نصب کنید ولی مراقب باشید که اینه را جلوی در ورودی قرار ندهید زیرا از نظر فنگ شویی این کار انرژی های مثبت را باز پس می فرستد.
 • در سرویس های بهداشتی نباید روبه روی در ورودی قرار گیرند زیرا انرژی وارد آنجا شده و تحلیل خواهد رفت. اتاق خواب و اشپز خانه نیز نباید روبه روی در ورودی باشند.
 • اگر اتاق خواب شما رو به روی در ورودی است، در این صورت ناخودآگاه احساس امنیت نخواهید کرد زیرا اتاق شما بسیار در معرض دید است.
 •  در مورد آشپز خانه نیز ممکن است مدام احساس گرسنگی کنید. در عوض بهتر است اتاق نشیمن روبه روی در ورودی باشد.
 • مقابل در ورودی فرش نرمی پهن شود و در صورت امکان گذاردن یک کنسول و گلدان طرح دار روی آن وسیله مناسبی خواهد بود. دیوار رو به روی در ورودی محل مناسبی برای نصب دعاها و نمادهای مذهبی است. 

  فنگ شویی

دو توصیه مهم فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

توصیه اول : دوری از انباشتگی

یکی از مهم ترین توصیه های فنگ شویی بیرون کردن انباشتگی ها، انباشتگی ها از محل کار و زندگی مان است. به اطراف خود دقت کنید و ببینید چقدر چیزهای غیر ضروری داریا. ممکن است در ظاهر چیزی نشان داده نشود و محل کار و زندگی شما مرتب به نظر برسد ولی من چند جا را به شما می گویم تا دوری در آنها بزنید و قدری بیشتر دقت کنید: به داخل کشوها و کمدهای لباس خود نظری بیندازید. ببینید چقدر آشفتگی مشاهده می شود. اگر قرار بوده که فلان کشور برای یک تیپ لباس باشد، چقدر آن را رعایت کردید؟ چقدر لباس های خود را قاطی و درهم و بی نظم قرار دادید؟ داشبورد ماشین خود را باز کنید. چقدر کاست های غیر ضروری دارید که مدت ها است آنها را گوش نکردید؟ چقدر قاب و قوطی اضافه، رسید برگهای جریمه و اشیاء بدرد نخور در آن دارید؟ به درون انباری منزل نگاهی بیندازید. آنجا چه خبر است؟ این یکی احتمالا تعریف کردن ندارد. اگر در خانه میز تلویزیون دارید به آن دقت کنید. ممکن است روی آن دستگاه پخش ویدئو، DVD، یا امثال آن باشد. چقدر در اطراف آن چیزهای بدرد نخور و گرد و خاک مشاهده می کنید؟ پشت و زیر آن را چند وقت است پاک نکرده اید؟

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی
                                                   فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

شما شب ها روی چقدر آشغال و خرت و پرت می خوابید؟ به زیر تخت خود نگاهی انداخته اید، کشوی میز کارتان را باز کنید. مخصوصا کشوهای پایینی. به درون آنها نگاهی بیندازید.، اگر کامپیوتر دارید به درون دایرکتوری های مختلف سری بزنید. بهتر است این کار را از روی قسمت درایوها انجام دهید. چقدر فایل های بدرد نخور، عکس های بی مصرف، اسناد غیر ضروری دارید که می شود آنها را پاک کرد یا درون یک سی دی با فلائی جا داد و گذاشت که دستگاه بیچاره نفس بکشد؟ در یخچال خانه چقدر چیزهای بدردنخور دارید؟ مواد غذایی با داروهایی که فکر کردید اگر در یخچال بمانند روزی بدرد می خورند ولی شاید در حال حاضر مصرف آنها باعث شود به دکتر و بیمارستان نیاز پیدا کنید. اگر در دستشویی منزل آینه هایی دارید که در درون کشو ها و پشت آنها جایی برای قرار دادن وسایل اصلاح، شانه و امثال آنها وجود دارد، بد نیست آن را هم بررسی کنید. اشیاء غیر ضروری می تواند همه جا باشد.

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی
                                                                                                     فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

 توصیه دوم : محل تخت خواب

قرار دادن صحیح تخت یا رختخواب امری مهم برای داشتن خواب مناسب است در فنگ شویی توصیه های فراوانی برای قرار دادن محل مناسب جهت خوابیدن وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود:

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

         فنگ شویی در دکوراسیون داخلی
                                                            فنگ شویی در دکوراسیون داخلی
         فنگ شویی در دکوراسیون داخلی
 فنگ شویی در دکوراسیون داخلی
 • هرگز به صورتی نخوابید که پاهایتان به سوی در ورودی اتاق باشد.
 • هرگز در جایی نخوابید که بالای سرتان مقدار زیادی کتاب وجود داشته باشد. کتاب ها باید درون قفسه کتاب باشند و قفسه دارای در باشد.
 • زیر تخت خود را خالی کنید. نگذارید. فضای خالی زیر تخت به انباری مبدل شود. شما شب ها روی همین وسایل می خوابید و همین باعث می شود تا خواب های ناراحت داشته باشید..
 •  ملحفه های خود را مرتب عوض کنید. رنگ آنها نیز مهم است. ملحفه های آبی یا تیره باعث سرد شدن بدن و داشتن خواب عمیق می شود.
 • اگر برای بیدار شدن در صبح، دردسر دارید، بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید..
 • به علاوه بعد از شستن ملحفه ها حتما آنها اطو کنید. گرمای اطو به آنها انرژی می دهد و خوابیدن روی ملحفه تمیز و صاف ارزش دادن به خواب است.
 • اگر شما به اندازه متوسط بخوابید، حدود یک سوم عمر خود را در خواب سپری می کنید. بنابر این قسمت مهمی از عمر شما در خواب طی می شود.
 • اگر نزدیک پنجره می خوابید دست کم نیم متر با آن فاصله بگیرید و شب ها پرده اتاق را بیندازید. مهم نیست شما در منطقه گرمسیر یا سردسیر زندگی می کنید، پنجره محل مکش انرژی اتاق به بیرون است و همین امر نیروی شما را در خواب ضعیف می کند.
 • هیچ وقت بعد از بلند شدن از خواب با لباس خواب در اتاق راه نروید. لباس هایی که با آنها خوابیدید، انرژی خواب را به خود جذب کرده اند که انرژی سرد و سکون است.
 • شما بعد از بیدار شدن از خواب به حرکت در زندگی نیاز دارید. بنابر این آنها را عوض کنید
 • بهتر است بعد از در آوردن لباس های خواب، آنها را برای مدت یک ربع روی بند لباس بیندازید تا هوا بخورند، اگر بتوانید آنها را آفتاب بدهید که خیلی عالی است
 • در اتاق خواب گل و گیاه فراوان قرار ندهید. گل ها و گیاهان شبها دی اکسید کربن پس می دهند و شما را اذیت می کنند. و اگر دوست دارید حتما در اتاق گیاه داشته باشید، یک گیاه کوچک کافی است
فنگ شویی در دکوراسیون داخلی
                                                  فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی
                                                                            فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

 

پیشنهاد ما به شما مطالعه این مقاله نیز می باشد: {تاثیر چشم نواز اکسسوری در طراحی داخلی…}

 

****مجموعه سهند دیبا طرح آماده انجام کلیه خدمات در زمینه بازسازی و دکوراسیون داخلی در مناطق مختلف تهران می باشد.****

برای مشاوره با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

۰۲۱-۲۶۷۶۵۸۰۶  دفتر مرکزی

۰۹۱۲-۴۵۹۵۲۱۴-۰۹۳۶۱۳۵۰۳۹۵

مشاوران ما با رویی گشاده آماده پاسخگویی و راهنمایی به شما عزیزان می باشند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *