نکات کلیدی و ساده ی معماری، طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان ایده آل white street

طراحی داخلی و دکوراسیون ساختمان ۶۰ White Street

 

معرفی

۶۰ White Street

معمار: استودیو طراحی Bostudio

موقعیت: نیویورک، آمریکا

کارفرما: Ula Bochinska

زیر بنا: ۲۹۷۶۰ متر مربع

سال: ۲۰۱۷

طراحی داخلی و دکوراسیون مسکونی

موقعیت بنا

ساختمان مسکونی ۶۰ در مرکز شهر Tribeca  واقع شده است که شامل ۸ واحد ۲ و ۳ خوابه با مساحت ۱۸۰ تا ۲۹۰ متر مربع می باشد و طراحی معماری آن بر اساس پایداری و بهره وری از انرژی صورت گرفته است.

 

فضاهای موجود در ساختمان مسکونی

این پروژه دارای سیستم امنیتی، سالن بدنسازی، انبار، سالن اجتماعات با چشم انداز به فضای سبز و یک Eco-wall ( دیوار سبز) در ابتدای ورودی می باشد. تمام جذابیت، شخصیت و سابقه بنا با انتخاب بهینه متریال و طراحی داخلی و دکوراسیون الهام بخش حفظ شده و یک اثر معماری مدرن تکامل یافته خلق می شود.

اتاق خواب های بزرگ و دلباز، فضایی لوکس و مدرن را فراهم می کند. پنجره های کشویی، علاوه بر تامین نور و تهویه مناسب، بعنوان عایق صوتی در برابر محیط بیرون عمل می کند.

معماری و مصالح مصرفی

حدود ۸۰% مصالح مورد استفاده در معماری و دکوراسیون فضا از ساختار موجود در بنا استفاده شده است، مقداری از مصالح و ساختار موجود حفظ و مابقی آن ها به صورت مجدد استفاده شده اند. این مصالح شامل سنگ مرمر و چوب درخت بلوط می باشد که سنگ مرمر نشان دهنده عملکرد و پایداری و چوب نشان دهنده کیفیت طبیعی و تاریخی این بنا می باشد.

یکی دیگر از موضوع های قابل توجه در این بنا، استفاده از طبیعت و فضای سبز برای بهبود شرایط زندگی در ساختمان است که Eco-wall  (دیوار سبز) موجود  در ساختمان مصداق بارز این مسئله است، این دیوار سبز علاوه بر ایجاد جذابیت در محیط، تهویه سالم و طبیعی را در فضا فراهم می کند.

در پایان می توان گفت که ساختمان مسکونی با استفاده از تکنیک ها و متریال های مورد استفاده، توانسته علاوه بر منظر و چشم اندازی زیبا، پایداری و حفظ تاریخ، با احترام به گذشته، ساختمانی برای آینده باشد.

معماری

معماری

منبع: Archdaily

One thought on “نکات کلیدی و ساده ی معماری، طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان ایده آل white street

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *